מנהגים בראש השנה

ראש השנה הנו ראש השנה העברי הנחוג במהלך חודש ספטמבר הלועזי.

ימים אלו, של נתינה ושותפות בקרב בני ישראל מסמלים יותר מכול את תחילתו של מחזור חיים חדש. מה יותר טבעי מאשר משלוח פרחים לראש השנה העברי כסימן לתקופה מתחדשת, עשיה רעננה וריח פרחים לקראת עונת הסתו על גווניה המרשימים בצבעים לא שגרתיים?

 מבצע הנחות לראש-השנה, רק בהזמנה באתר ולישראל - לפרטים לחצו

בישראל, בראש מנהגי ראש השנה בולטות ברכות לראש השנה - אם בצורת כרטיסי ברכה לראש השנה, זרי פרחים לראש השנה או כל סוג אחר של מתנות לראש השנה. כמעט ואין בית יהודי בישראל שבו, בזמן קידוש ראש השנה, מאכלי ראש השנה ושירי ראש השנה מסביב לשולחן החג - לא תמצאו סידורי פרחים לראש השנה המייצגים רעננות והתחדשות.

רוצים לשלוח פרחים לראש השנה?

ראש השנה היהודי

ראש השנה, הוא חג יהודי שחל בא' וב' בתשרי, הימים הראשונים בשנה העברית. ראש השנה נחשב במסורת היהודית ליום המלכת האל על האנושות, וכן נחשב ליום הדין בו נידון האדם על השנה החולפת ונקבע מה יארע לו בשנה הבאה. המצווה העיקרית של החג היא שמיעת תקיעה בשופר.

כדי ללמוד עוד על חג האהבה העברי ט"ו באב - בקרו בוויקיפדיה.

ראש השנה באומות העולם

ברחבי העולם, הלא יהודי נחוג כמובן ראש השנה במועדים שונים ובהקשרים אחרים. עם זאת, מנהל פרחים לראש השנה נפוץ בתרבויות רבות ובפרט באלו של המזרח.

מצורפת רשימה מועדים ותאריכים של ראש השנה באומות העולם.

ינואר/חורף

 1. 1 בינואר - תחילת השנה על פי הלוח הגרגוריאני, נחגג כראש השנה בעדות נוצריות "מערביות" ומציין את יום ברית המילה של ישו.
 2. 14 בינואר - הוא ראש השנה על פי הלוח היוליאני ועל פי הנצרות האורתודוקסית. במרבית המדינות בהן קיים רוב אורתודוקסי חוגגים גם את ראש השנה הגרגוריאני, כחג "חילוני" וגם את ראש השנה היוליאני, כחג דתי.
 3. השנה החדשה על פי לוח השנה הסיני, שהוא לוח שנה מבוסס-ירח, מתחילה כשמונה שבועות לפני תחילת האביב, בין 21 בינואר ל-21 בפברואר.
 4. ראש השנה הווייטנאמי, Tết Nguyên Đán, מתרחש בדרך כלל בחפיפה לראש השנה הסיני.
 5. את לוסאר, ראש השנה הטיבטי, חוגגים במשך 15 יום המתחילים ביום הראשון של החודש הראשון על פי לוח השנה הטיבטי, במקדשים מתחילים את החגיגות כבר ביום ה-29 של החודש ה-12. מאחר שהטיבטים מנהלים את חייהם לפי לוח שנה ירחי, התאריך משתנה משנה לשנה. לוסאר מתרחש בין ינואר למרץ, בשלהי תקופת החורף אך לפני בוא האביב. הטיבטים חוגגים בעיקר בשלושת הימים הראשונים של החג, לקראת החג מנקים היטב את הבתים, מקשטים אותם ומגישים מנחות. בערב החג עורכים הנזירים פוג'ה טקסית. לחג מאכלים מיוחדים (סוג של אטריות הקרוי גוטוק) ומשקה אלכהולי מיוחד (צ'האנג).

מרץ/אפריל - אביב

 1. 14 במרץ - הולה מוהלה, ראש השנה הסיקי, על פי הלוח הננקשאהי.
 2. נורוז, ראש השנה וחג האביב בתרבות הפרסית (וגם אצל חלק מבני העדה הכורדית), מתרחש ביום שבו מתרחשת נקודת השוויון במרץ.
 3. ראש השנה בזורואסטריות חופף לנורוז.
 4. 21 במרץ, הוא הנורוז, ראש השנה בלוח השנה הבהאי.
 5. בהודו חוגגים את השנה החדשה, "אוגאדי" או Gudi Padwa, במרץ-אפריל.
 6. 1 באפריל - ריש ניסאנו, השנה החדשה האשורית.
 7. 14 באפריל - השנה החדשה בפאנג'ב.
 8. באמצע אפריל נחגגת השנה החדשה גם בנפאל.
 9. 13 באפריל-15 באפריל - השנה החדשה בקמבודיה ובלאוס.
 10. 14 באפריל-15 באפריל - פוהלה בייסח' - ראש השנה בבנגלדש.
 11. ראש השנה של הסינהאלים נקבעת על ידי אסטרולוגים וכהני דת, אך מתקיימת לקראת סוף אפריל.

ספטמבר/אוקטובר - סתיו

 1. ראש השנה נחגג על פי הלוח העברי בא' בתשרי, החל בספטמבר. (ביהדות ראשי שנה נוספים, ובהם ראש השנה למלכים בא' בניסן; ראש השנה לאילן בט"ו בשבט).
 2. 11 בספטמבר (12 בספטמבר בשנים מעוברות) - נו-רוז או אנקוטטש - ראש השנה בכנסייה הקופטית והאתיופית.
 3. לתושבי אזור מרוואר וגוג'אראט שבהודו, דיוואלי הוא גם ראש השנה.

עוד על ראש השנה באומות העולם - תמצאו באתר וויקיפדיה (קישור חיצוני).

פרחים לראש השנה

ברשת חנויות פרחים אינטרפלורה - פרחים לראש השנה הם המתנה המושלמת, המעבירה מסר של בראשית, התחלה, חידוש ורעננות ופרחים בצבעים רכים של סתיו תמיד סימלו כל אלו.

לכן, במקרה שהחלטתם על פרחים לראש השנה כמתנה המועדפת - אזי אוסף סידורי הפרחים שלנו כולל זרים בצבעים החמים והרכים כמו אדום, ורוד, צהוב וכתום ומסדרי הפרחים שלנו יתאימו לכם זר רומנטי של פרחים לראש השנה כמתנה המושלמת לקרובים, שותפים לעבודה או סתם מכרים.